Rules

قوانین ارائـــه خدمــات

تمامی مشتریان و استفاده کنندگان از خدمات ایرانیان سرور اعم از حقیقی و حقوقی موظف به رعایت قوانین و مقررات و شرایط و ضوابط مندرج در این صفحه می باشند . فلسفه وجود چنین توافقنامه ای , حصول اطمینان از این مطلب است که مشتریان ضمن استفاده از سرویسهای ما , حقوق سایر استفاده کنندگان را نیز رعایت می کنند و شرایطی بوجود نمی آورند که سرویس دهی این شرکت به سایرین با اختلال مواجه شود .
ایرانیان سرور حق اضافه , حذف و یا اصلاح هر یک از موارد این مقررات را در هر زمان بدون اعلام قبلی را برای خود محفوظ می دارد و این عمل را می توانیم از طریق ارسال موارد اصلاحی در سایت اصلی شرکت یا اعلام رسمی شرایط اصلاح شده انجام دهیم .
هر گونه اعتراض نسبت به تخلف مشتری از شرایط و قوانین و مقررات استفاده می بایست به آدرس ایمیل گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایرانیان سرور ارسال شده و پس از بررسی توسط مدیران و در صورت اطمینان از صحت اعتراض موارد قید شده اقدامات لازم جهت پیگیری صورت خواهد گرفت  .

با سپاس

گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایرانیان سرور

۱٫۱ مشتری : حقیقی یا حقوقی که اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس می نماید .

۱٫۲ سرویس : هر یک از خدمات ثبتی ، نرم افزاری ، فنی و ارتباطی قابل ارایه توسط ایرانیان سرور .

۱٫۳ ناحیه کاربری : وب سایتی به آدرس https://portal.iranianserver.net که مشخصات مشتری در آنجا ثبت شده و مشتری در آنجا حساب داشته و از طریق این حساب می تواند فهرست سرویسهای خود را مشاهده ، تمدید یا ارتقا داده و یا ویرایش و بروز رسانی نماید . ضمن اینکه کلیه مکاتبات الکترونیکی و ایمیلهای مشتریان و سایر کاربران با ایرانیان سرور در آنجا ثبت شده و از طریق شماره درخواست (تیکت) قابل پیگیری است .

۱٫۴ تعرفه : فهرست کامل سرویس های قابل ارائه همراه با ویژگی ها ، محدودیتها و قیمتها ، به نحوی که مشتری کاملاً آگاه گردد .

۱٫۵ هرزنامه (SPAM) : ارسال ایمیل به فردی بدون اینکه گیرنده بخواهد .

۱٫۶ دیتا سنتر : محل نگهداری سرورها می باشد که در داخل ایران و یا خارج از ایران می باشد .

۱٫۷ تحویل خدمات: ارایه اطلاعات سرویسهای مشتری و یا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاکتور یا قرارداد بین مشتری و ایرانیان سرور .

۱٫۸ منابع RAM (بر حسب مگابایت) : میزان استفاده از حافظه اصلی سرور یا سرورهایی که به وب سایت مشتری سرویس میدهند ، هنگامی که کاربران آن سایت درحال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند .

۱٫۹ منابع CPU (بر حسب درصد) : میزان استفاده از پردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت مشتری سرویس میدهند ، جهت پردازش درخواست ها واجرای کدهای داینامیک آن سایت ، نسبت به کل توان پردازنده سرور ، هنگامی که کاربران آن سایت در حال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند .

۱٫۱۰ فضای هاست : میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایلهای مشتریان ، اعم از وب سایت ها ، ایمیلها ، پایگاه داده ها و همچنین لاگهای آنها ، که توسط یک وب سایت مصرف می گردد .

۱٫۱۱ پهنای باند / ترافیک ماهیانه (برحسب گیگابایت) : میزان تجمعی انتقال اطلاعات بین کاربران یک وب سایت و سرور یا سرورهای سرویس دهنده به وب سایت مشتری در یک ماه میلادی .

۱٫۱۲ بالا بودن سرور : در دسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت در حداقل ۲ نقطه مختلف از دنیا ، که بسته به سرویسهای مختلفی که روی یک سرور قراردارد باید پاسخ تستهای زیر مثبت باشد :

 • وب سرور : Ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت ۸۰ ازطریق Telnet
 • ایمیل سرور : Ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت ۲۵ یا ۱۱۰ ازطریق Telnet
 • دیتابیس سرور : پاسخدهی سرور روی پورت MSSQL Server و MySQL

۱٫۱۳ آپ تایم (Uptime) : نسبت میزان زمانی که کلیه سرویسهای سرویس دهنده به وب سایت مشتری در شبکه اینترنت بالا می باشند ، به کل مدت قرارداد سرویس دهی به درصد . در صورتی که وب سایت یا برخی از سرویسها به دلیل عدم رعایت بندهای این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی شود .

۱٫۱۴ قیمت و اعتبار : آن دسته از مشتریانی که که سرویس خود را بصورت آنلاین از ایرانیان سرور تهیه می کنند , قیمتی که در هنگام سفارش مشتری درپیش فاکتور منظور گردیده است ، معتبر می‌باشد .

۱٫۱۵ قیمت قراردادی : درصورتی که مشتری تمایلی به سفارش آنلاین نداشته و درخواست بستن قرارداد کتبی و فاکتور رسمی داشته باشد ، سرویس موردنظر با قیمت قراردادی محاسبه می شود که قبلش باید با واحد فروش هماهنگی صورت بگیرد .

۲٫۱ سرویسها با توجه به کاربر حقیقی/حقوقی ای که خریداری می شوند ، مالک و صاحب امتیاز سرویس همان کاربر خواهد بود .

 • شخص حقیقی : بصورت آنلاین از داخل وب سایت سفارش میدهد . با مشخصات و ایمیلی که در هنگام ثبت نام وارد می کند بعنوان مالک سرویس شناخته می شود . اطلاعات محرمانه سرویس (مانند درخواست رمز) ، پشتیبانی و پاسخگویی فقط به ایمیلی که در هنگام ثبت نام وارد شده داده می شود . بدیهی است مشتری می تواند در هر لحظه که می خواهد ایمیل خود را در پورتال پشتیبانی تغییر دهد . چنانچه به ایمیل خود دسترسی نداشته باشد ، تنها با ارایه کارت شناسایی معتبر که منطبق بر مشخصات خریدار در هنگام ثبت نام می باشد و درخواست نامه کتبی ، می تواند مشخصات و ایمیل خریدار را از طریق پشتیبانی تغییر دهد .
 • شخص حقوقی : بصورت کتبی و با قرارداد رسمی که بصورت حضوری یا فاکس ارسال می گردد ، سرویس خریداری می شود و از ایرانیان سرور فاکتور رسمی دریافت می کند . مالک سرویس شرکت می باشد و شخصی را بعنوان نماینده و مدیر سایت خود معرفی می نماید . شرکت هرلحظه که بخواهد می تواند با نامه سربرگ شرکت بهمراه مهر شرکت و صاحبان امضا، مدیر و اشخاصی که مجوز دریافت رمز را دارند به ایرانیان سرور اعلام نماید .

توجه : شرکت ها نمی بایست سرویس ها را از داخل وب سایت و بصورت شخص حقیقی خریداری نمایند . در غیراین صورت ایرانیان سرور  به روش شخص حقیقی عمل کرده و تغییر مالکیت تنها با رضایت خریدار قبلی می باشد .

۲٫۲ در مورد مشتریان با هویت شخص حقوقی ، یک نفر نماینده تام الاختیار شرکت (که معمولا مدیرعامل شرکت می باشد) در پرتال پشتیبانی معرفی می گردد . این نماینده نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد . وظیفه اعلام کتبی نماینده جدید در آینده بر عهده مشتری بوده و ایرانیان سرور در صورت عدم دریافت اعلام کتبی مسئولیتی نسبت به حقوق و عملکرد مالکیتی ومسئولیتی مشتری نخواهد داشت .

۲٫۳ برای حفظ حقوق قانونی مشتریان ، کلیه مشتریان موظف به ارایه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه ، کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات به ایرانیان سرور می باشند . در صورتیکه ایرانیان سرور ، در هنگام تکمیل فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور ، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای ایرانیان سرور محفوظ بوده و با عدم ارایه مدارک در زمان مقرر به ایرانیان سرور ، حقوق مالکیتی مشتری ملغی محسوب می شود و ضمناً عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیماً بر عهده مشتری خواهد بود . ایرانیان سرور مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاﺀ یا مدارک مشتریان و نمایندگان آنها ندارد .

۲٫۴ مشتری اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارایه شده و آدرسها و شماره تماس و امثال آن صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پرتال پشتیبانی میکوشد . ایرانیان سرور حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از مشتری دریافت نماید . ایرانیان سرور حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید .

۳٫۱ پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات و مشکلات مشتریان بر مبنای پرتال پشتیبانی بوده و درخواست به ۴ روش انجام میشود :

 • ارسال درخواست (تیکت) : مشتری میتواند مشکلات و درخواستهای خود را از ناحیه کاربری به ناحیه پشتیبانی ارسال نماید .
 • ارسال از طریق ایمیل: مشتری موطف است مشکلات خود را با همان ایمیلی که در پرتال پشتیبانی ثبت کرده و به واحد پشتیبانی ایمیل بزند . با ارسال ایمیل به واحد پشتیبانی یک کد درخواست(شماره تیکت یا پیگیری) به مشتری جهت پیگیری های بعدی بصورت خودکار داده میشود .
 • تماس تلفنی: مشتری با داشتن رمز پاسخگویی تلفنی میتواند گزارشات خرابی سایت ، مشکلات و موارد اضطراری را به صورت تلفنی و در ساعات کاری شرکت مطرح نماید . بدیهی است از آنجا که شناسایی صاحب سرویس از پشت خط تلفن مقدور نمیباشد ، دارنده کد پاسخ تلفنی مشخصا صاحب سرویس میباشد . همچنین بدیهی است رمز پاسخگویی تلفنی جزو اطلاعات محرمانه مشتری بوده که باید در حفظ آن کوشا باشد و مشتری میبایست هر چند وقت یکبار این رمز را جهت امنیت در پرتال پشتیانی خود تغییر دهد .

۳٫۲ به لحاظ حفظ امنیت ، ارائه اطلاعات بسیار محرمانه (همانند اطلاعات کاربری و رمز هاست) حتی با داشتن رمز پاسخگویی تلفنی در تماس ها مقدور نمیباشد و دریافت آنها تنها با ارسال درخواست در ناحیه کاربری مشتری مقدور میباشد .

۴٫۱ تغییرات توافق نامه : توافقنامه استفاده از خدمات ایرانیان سرور تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی و توافقات مجامع بین المللی ناظر بر سرویسهای قابل ارایه ایرانیان سرور و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند ، ایرانیان سرور حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه شرایط و قوانین در وب سایت ایرانیان سرور در دسترس عموم خواهد بود . ضمنا ایرانیان سرور مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر درخصوص تغییرات احتمالی نداشته و مشتری می بایست موارد را عندالزوم کنترل نماید .

۴٫۲ تغییرات تعرفه :

 • در صورت تغییر تعرفه درحین استفاده از سرویس ، مشتری در صورت تمایل به ارتقا سرویس فعلی خود ، موظف به رعایت قیمتهای جدید خواهد بود . لیکن خدمات مشتری با تعرفه قبلی تا پایان دوره آن ارایه می گردد .
 • هزینه های کارشناسی نیروی فنی و یا سایر خدماتی که در هنگام استفاده از یک سرویس اولیه مورد نیاز مشتری واقع می گردد ، تابع تعرفه روز درخواست جدید مشتری می باشد . لیکن خدمات مشتری با تعرفه قبلی تا پایان دوره آن ارایه می گردد .
 • ارتقای سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دو سرویس می باشد .
 • سرور های اختصاصی و مجازی تنها ارتقا (Upgrade) می یابد وتنزل (Downgrade) داده نمی شود .
 • تغییرات تعرفه از طریق وب سایت منعکس شده و مشتری موظف به تبعیت از آن برای سفارشات جدید می باشد ، مگر اینکه پیش فاکتور مهلت دار در اختیار باشد که قبل از تغییرات تعرفه برای وی صادر شده باشد .

۴٫۳ تغییرات فنی : ایرانیان سرور برای بهبود کیفیت خدمات حق انجام تغییرات فنی ، سخت افزاری ، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویسهای ارایه شده دارد . در مورد تغییراتی که سرویس مشتری را تحت تاثیر قرار می دهد ایرانیان سرور موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت ایرانیان سرور ، پرتال پشتیبانی و یا ارسال خبرنامه به آدرس Email مشتریان اطلاع رسانی نماید . مشتری نیز موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید . هرگاه به دلیل موارد ضروری ، ایرانیان سرور امکان اطلاع رسانی را از دست بدهد و یا فوریتهای فنی وی را ناچار به این امر نماید ، مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت . ضمناً مشتری به ایرانیان سرور وکالت می دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیتهای سخت افزاری و نرم افزاری روی سرورهای اختصاصی و سرویسهای میزبانی آن نماید .

۴٫۴ تغییرات مالکیت : تغییرات مالکیت سرویس از طریق درخواست مشتری (تیکت) یا نماینده وی در پرتال پشتیبانی انجام میگردد .

 • ایرانیان سرور در راستای حفظ حقوق مشتریان خود حق دارد مدارک شناسایی متقاضی تغییر مالکیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالک سرویس دریافت کند .
 • ایرانیان سرور می تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است ، اقدامی برای تغییر مالکیت یک سرویس صورت ندهد .
 • ایرانیان سرور درصورتی که شخص جدید شرایط و ضوابط ایرانیان سرور را قبول داشته باشد ، مالکیت را به شخص جدید انتقال دهد .

۵٫۱ نحوه تحویل :

 • پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط مشتری ، با آماده شدن سرویس مشتری ، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل و یا فرم های فروش به مشتری اطلاع داده می شود . عدم دسترسی مشتری به آدرس ایمیل مورد نظر مانع تحویل سرویس نمی گردد .
 • مشتری در صورتیکه در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل ، ایمیل مذکور را دریافت ننماید ، موظف است حداکثر ۲ روز پس از پایان زمان تحویل مجاز از طریق ایمیل و یا پرتال پشتیبانی ایرانیان سرور اعلام نماید .
 • در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیتهایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود ، ایرانیان سرور مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ۲ برابر خواهد بود .
 • مشتری حق درخواست لغو سرویس تحویل نشده را تا قبل از سپری شدن ۲ برابر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت . به عنوان مثال چنانچه زمان تحویل ۷ روز باشد ، در صورت عدم تحویل مشتری تا ۱۴ روز مجاز به انصراف از خرید و دریافت وجه پرداختی خود نمی باشد .
 • ایرانیان سرور مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده مشتری از سرویس تحویل شده ندارد .
 • سرویسهای مرتبط با دامنه ای که توسط ایرانیان سرور ثبت و یا تمدید نشده اند و نزد ثبت کننده دیگری می باشند در هنگام پرداخت فاکتور ، تحویل شده فرض می گردند .

۵٫۲ حداکثر زمان تحویل :

 • حداکثر زمان تحویل برای سرویسهای ایرانیان سرور با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن به شرح ذیل است :
  • سرور اختصاصی : ۴ روز کاری
  • ثبت دامنه : ۲ روز کاری
  • سرویس میزبانی : ۲ روز کاری
 • در صورت عدم انجام سفارش در محدوده حداکثر زمان تعریف شده ، مشتری موظف به اعلام کتبی با امضا ذیل نامه به بخش فروش ایرانیان سرور و دریافت رسید ارسال می باشد .
 • پس از ثبت دامنه و ارائه شناسه و کلمه عبور کنترل پنل به مشتری ، بدلیل سلب امکان نظارتی از ایرانیان سرور ، ایرانیان سرور هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت .
 • در مورد ثبت دامین های ir که می بایست توسط پژوهشگاه دانشهای بنیادی تایید و فعال گردد ، با توجه به اینکه به طور کلی ایرانیان سرور کنترلی در زمان تایید دامین نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارک یا مشخصات ، ممکن است مدت زمان تایید دامین به طول انجامد ، زمان رزرو اولیه دامین مبنای تحویل قرار می گیرد .

۵٫۳ تطابق با سفارش : در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارایه شده به مشتری با مشخصات سرویس ، مشتری موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ راه اندازی سرویس مطلع مند و ایرانیان سرور نیز موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد ، در غیر اینصورت مسئولیت ایرانیان سرور صرفاً محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام مشتری و فقط تا پایان زمان سرویس می باشد وزمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت .

۶٫۱  ایرانیان سرور  با تدابیر امنیتی خود مسئول ، حفظ امنیت سرویس های ارائه شده میباشد .

۶٫۲  ایرانیان سرور  مسئولیتی نسبت به ضعف و مشکلات امنیتی نرم افزارهای نصب شده و مورد استفاده مشتریان ندارد .

۶٫۳  کلیه اطلاعات شخصی که مشتری در هنگام ثبت نام وارد نموده محرمانه بوده و ایرانیان سرور  در اختیار کسی قرار نمیدهد .

۶٫۴  ایرانیان سرور  مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویس های خریداری شده توسط اشخاص ثالث ندارد .

۶٫۵  اطلاعات و داده های مشتریان در سرویس های میزبانی فرد متعلق به مشتری بوده و ایرانیان سرور  حق بهره برداری و یا استفاده از آنها را ندارد .

۶٫۶ نصب پرتال یا برطرف کردن مشکلات نرم افزاری روی سایتهای مشتری با دریافت هزینه اضافی مقدور میباشد .

در صورت بروز اختلاف ، جهت رفع اختلاف مشتری موظف است در ابتدا نسبت به اعلام موضوع با ایرانیان سرور از طریق پرتال پشتیبانی و یا شماره تلفن ایرانیان سرور اقدام نماید تا موضوع رسیدگی شود . در صورت عدم حصول نتیجه پس از ۱۵ روزکاری ، مشتری می تواند به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد . ضمناً مشتری و ایرانیان سرور نظر این شورا را به عنوان حکم مرضی الطرفین پذیرفته وحق شکایت و یا درخواست حکم به سایر مراجع را نخواهد داشت .

تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود . ایرانیان سرور تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد . ایرانیان سرور حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد . زمانی که ایرانیان سرور از تخطی یک مشتری از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد نمود . در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف ، سرویس مشتری به صورت موقت قطع گردد . پس از تکمیل بررسی ها ایرانیان سرور بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی ، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود . همچنین ایرانیان سرور در صورت لزوم حق پیگرد قانونی شکایت و اخذ خسارت از متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد . هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد . ایرانیان سرور  هیچگونه وجهی به مشتری متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود . همچنین مشتری متخلف مسئول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی وارده به ایرانیان سرور ، سایر مشتریان ایرانیان سرور و یا دیتاسنتر سرویس مورد نظر خواهد بود . ایرانیان سرور سایتها و فعالیت های زیر را پشتیبانی نمی کند و سایت های موردنظر سریعاً بسته یا حذف خواهند شد :

 • ضد قوانین جمهوری اسلامی ایران : وب سایتهایی که بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند و یا قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران را رعایت نمی کنند .
 • کلاهبرداری و دزدی : با سایتهایی که به هر شکلی و با هر نیتی قصد فریب بازدیدکنندگان سایت را دارند ، از قبیل ایجاد سایتهای مشابه بانکها و موسسات برای دریافت اطلاعات شخصی ، دریافت وجه و عدم سرویس دهی و کلاهبرداری و … سریعاً برخورد شده و بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد .
 • عدم رعایت قانون کپی رایت : استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی .
 • سایت های ضد اخلاقی،دینی : کلیه سایتهای ضداخلاقی یا مخالف ادیان الهی پشتیبانی نشده و سرویسشان قطع خواهد شد .
 • ارسال یا اجرای فایلهای مخرب به هر زبان برنامه نویسی و سعی در نفوذ به حریم فایلهای کاربران دیگر یا فایلهای سرور .
 • وجود فایلهای حاوی ویروس عمداً ویا سهواً در فضای سرویس مورد مشتری .
 • ارسال هرزنامه (Spam) عمداً و یا سهواً حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد .
 • گزارش فنی ایرانیان سرور و یا دیتاسنتر مبنی بر عدم امکان سرویس .
 • انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارایه خدمات ایرانیان سرور به مشتری و یا سایر کاربران گردد .
 • استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث .
 • انجام فعالیت IRC
 • عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس .
 • مختل کردن امنیت سیستم یا شبکه .

در صورت بروز چنین مسائلی ایرانیان سرور حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می دارد . نمونه هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبکه شامل موارد ذیل می شود :

دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها ، سیستم یا شبکه ، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو ، اسکن یا آزمایش آسیب پذیری یک سیستم یا شبکه ، مداخله در خدمات ارایه شده به هر کاربر ، میزبان یا شبکه ، شامل تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه های الکترونیکی ، تلاش عمدی برای پر کردن فضای یک سیستم ، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب سایتها بدون مجوز از مالکان آنها و …

۹.۱  هر کس باید در حفظ داده های خود کوشا باشد . رعایت نکات امنیتی نظیر استفاده از پرتال های نرم افزاهای امن ، استفاده از رمز های عبور مشکل برای کنترل پنل ، پرتال پشتیبانی و… بر عهده مشتری بوده و در صورت هر گونه دسترسی غیر مجاز از سوی افراد ناشناس ، ایرانیان سرور هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نمیگیرد .

۹٫۲ مالکیت سرویس و کلیه مسئولیت ها و حقوق مرتبط با آنها بر عهده میشتری میباشد .

۹٫۳  ایرانیان سرور مسئولیتی در قبال کنترل صحت اطلاعات خریداران ندارد . بدیهی است مشتریانی که با اطلاعات ناقص یا نادرست سرویسی خریداری میکنند ، هرگونه حق و مالکیتی برای آن سرویس را از دست خواهند داد .

۹٫۴  از آنجا که به مشتریان کنترل پنل اختصاصی جهت هاست و پنل دامین ارائه میشود و بصورت پیش فرض با اطلاعات و ایمیل ثبت نام شده پنل ها ایجاد و تحویل مشتری داده می شود ،  مشتری موظف است درصورت تغییر در اطلاعات کاربری خود در پورتال پشتیبانی ایرانیان سرور ، اطلاعات خود را در پنل ها هم بروز کند . ایرانیان سرور هیچ گونه مسئولیتی در اثر بروز نبودن اطلاعات و مشخصات در پنل های هاست و دومین را نمی پذیرد .

۱۰.۱ سرویسهای ایرانیان سرور می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد . انتقال ، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیماً به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است . این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد : (البته محدود به موارد زیر نیست)

 • قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز
 • استفاده غیر مجاز از علائم و اسامی تجاری دیگران
 • استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران
 • اهانت به هر شخص ، گروه ، سازمان ، قوم یا کشور
 • هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران
 • انتشار اکاذیب علیه دیگران
 • ادعاهای دروغین و غیرقابل استناد
 • کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود
 • سایتهای فعال در زمینه HYIP و یا دارای سیستم هرمی
 • فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد
 • سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی
 • استفاده از سرویس های ایرانیان سرور برای نگهداری ، ارسال ، نمایش ، انتقال ، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی و غیر اخلاقی به هر شکل

۱۰٫۲ مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تامین شدۀ مشتری و یا متصل به دامنه مشتری ای از ایرانیان سرور تماماً بر عهده مشتری است . این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد و سهو و یا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود .

۱۰٫۳ در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات و هزینه های مادی و معنوی کلی و جزئی وارد بر ایرانیان سرور در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده مشتری خواهد بود .

۱۰٫۴ مشتری حق استفاده از محتوای اشخاص ثالث را بدون کسب رضایت ایشان ندارد و در صورت اعلام این اشخاص به ایرانیان سرور و ارایه مدارک مثبت قابل قبول برای ایرانیان سرور ، حق قطع فوری سرویس تا رسیدگی کامل برای ایرانیان سرور محفوظ بوده و مسئولیت جبران کلیه خسارات وارد بر اشخاص ثالث و ایرانیان سرور بر عهده مشتری است .

۱۰٫۵ ایرانیان سرور برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویسها و اقامه دعوا و ارائه اطلاعات مشتری که محتوای مجرمانه در سرویس خود و یا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید .

مشتری می تواند تا ۳۰ روز بعد از ایجاد شدن هاست ، سرویس هاست خود را کنسل نماید . در این صورت چنانچه سرویس مورد نظر هزینه راه اندازی نداشته باشد ، کل مبلغ دریافتی برگشت داده می شود . چنانچه مدت زمان استفاده از ۳۰ روز گذشته باشد ، هزینه بصورت ماهیانه محاسبه شده و مابقی مبلغ دریافتی برگشت داده می شود . مشتری موظف است که قبل از کنسل کردن سرویس خود ، کلیه اطلاعات مورد نیاز خود را ذخیره نماید ، زیرا به محض کنسل نمودن سرویس ، سرویس مشتری حذف خواهد شد .

 • توجه مهم ۱ : سرویسهای اضافی که به همراه هاست خریداری می شود (مانند:Park Domain ، Addone Domain و یا IP اختصاصی و… ) درصورت کنسل کردن ، امکان بازگشت هزینه وجود ندارد .
 • توجه مهم ۲ : ضمانت بازگشت هزینه تا ۳۰ روز ، شامل سرویسهای نمایندگی ، سرورهای مجازی ، سرورهای اختصاصی و دومین نمی شود .
 • توجه مهم ۳ :خرید هایی که بصورت ماهیانه یا سه ماهه صورت می گیرد , تا ۷ روز کل هزینه برگشت داده می شود .

۱۲.۱ مشتری می تواند در هر زمانی که مایل بود سرویس خود را ارتقا دهد . درصورت امکان ارتقا سرویس و تایید آن توسط ایرانیان سرور ، فقط اختلاف هزینه سرویس دریافت می شود .

۱۲٫۲ ایرانیان سرور هیچگونه ضمانتی بابت امکان ارتقا سرویس در هر زمان را نمی کند . درصورت عدم امکان ارتقا سرویس فعلی ، سرویس جایگزین به مشتری پیشنهاد می گردد .

۱۲٫۳ ایرانیان سرور هیچگونه کارمزدی جهت ارتقا هاست های اشتراکی دریافت نمیکند .

۱۲٫۴ با پرداخت و انجام ارتقا , مدت دوره سرویس افزایش نمی باید یعنی تاریخ اعتبار سرویس تغییر نمی کند .

۱۲٫۵ در موردهاست های اشتراکی که بصورت سالیانه خریداری می شود , جهت حفظ منافع مشتری , سرویسی که کمتر از یکماه از اعتبارش باقیمانده باشد , امکان ارتقا سرویس بدون دریافت هزینه وجود دارد .

۱۳.۱ ایرانیان سرور کلیه دامنه ها را با نام مشتری ثبت ‏می کند و صاحب امتیاز و مالک دامنه ها مشتری ‏خواهد بود .‏

۱۳٫۲ ایرانیان سرور یک ایمیل یادآوری حداقل ۷ روز قبل ‏از اتمام سرویس جهت تمدید به شما ارسال خواهد ‏کرد . ایرانیان سرور تا ۷ روز بعد از اتمام سرویس به ‏مشتری فرصت خواهد داد تا دامین را تمدید نماید .‏ بعد از ۷ روز از اتمام زمان ثبت دامنه ، در صورت عدم ‏تمدید دامنه ، ایرانیان سرور این اجازه را دارد که دامنه را به شخص دیگری واگذار نماید .‏

۱۳٫۳ مشتری موظف به رعایت تمامی قوانین ثبت دامنه وضع شده ‏توسط رجیسترار خواهد بود . در صورت عدم رعایت قوانین ، دامین توسط رجسترار ‏بسته خواهد شد . در این صورت ایرانیان سرور  هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت .‏

۱۳٫۴ در صورت عدم تمدید به موقع دامنه ، دامنه از سوی رجسترار غیر فعال شده و ‏جهت فعال سازی شامل جریمه خواهد شد که هزینه آن حدود ۱۰ برابر هزینه ۱ سال ‏ثبت آن می باشد .‏

۱۳٫۵ اگر در سفارش مشتری ، دامنه ای باشد که ثبت کننده مرجع آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت ، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه ای به ایرانیان سرور باشد که به هر دلیل انجام نگردد ، ایرانیان سرور تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه به حساب مشتری در پرتال پشتیبانی می باشد . ایرانیان سرور در راستای رضایت مشتری هزینه سرویسهای معطل قابل بازگشت ناشی از عدم ثبت و یا انتقال یک دامنه را نیز به حساب بستانکار مشتری و به شکل اعتبار برای خرید مجدد برمی گرداند ، لیکن این موضوع محدود به موارد قابل انجام است .

۱۳٫۶ امکان انتقال یک دامنه به پنلی خارج از ایرانیان سرور برای مشتری فراهم می باشد و ایرانیان سرور حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال (درصورت عدم داشتن بدهی ) را ندارد .

۱۳٫۷ از آنجا که ایرانیان سرور ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای مشتری را به صورت واسط انجام می دهد ، عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و یا ثبت کننده ir. نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه ایرانیان سرور نخواهد کرد .

۱۳٫۸ مشتری موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده و ایرانیان سرور در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید ایرانیان سرور و مراجع ذیصلاح ایرانی و بین المللی آن دامنه را مسدود نموده و به رای مراجع و یا قوانین بین المللی عمل می نماید .

۱۳٫۹ – ثبت و تمدید دامنه بصورت خودکار : از آنجایی که درخواست های ثبت و تمدید دامنه ها در ایرانیان سرور بصورت خودکار و بدون دخالت نیروی انسانی انجام می شود , مسئولیت  صحت و بررسی درستی انجام کار بر عهده مشتری می باشد . زمانی که دامنه ثبت یا تمدید می شود یک نامه تائیدیه از سمت ایرانیان سرور به ایمیل مشتری ارسال می شود و مشتری موظف است که از ثبت دامنه و یا تمدید آن از طریق whois اطمینان حاصل نماید . امکان بررسی دامنه در ایرانیان سرور هم از طریق این آدرس وجود دارد و مشتری می بایست هر گونه تناقضی را سریعا به ایرانیان سرور اعلام نماید . در صورتی که دومین ثبت نشده باشد و تمدید دامنه به هر دلیل انجام نشده باشد و مشتری موضوع را دیر به ایرانیان سرور اطلاع دهد ، ایرانیان سرور تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا تمدید دامنه می باشد و هیچ گونه خسارتی پرداخت نمی کند .

۱۴.۱ مشتری تا ۳۰ روز فرصت دارد از تاریخ انقضای هاست ، اقدام به تمدید آن نماید و پس از آن کلیه اطلاعات پاک خواهد شد .

۱۴٫۲ استفاده محدود از امکانات سرویس : مشتری محدود به میزان استفاده از امکانات مشخص شده (مانند میزان پهنای باند ، میزان فضا ، تعداد ایمیل ، تعداد ساب دامین و…) در سرویس خریداری شده می باشد و در صورت مصرف بیش از حد مجاز تعیین شده ، سرویس بحالت تعلیق در آمده و مشتری مجبور است که سرویس خود را ارتقا دهد .

۱۴٫۳ استفاده از سرویسهای ایمیل : مشتری با شرایط زیر می تواند از سرویسهای ایمیل بهره ببرد :

 • در هر ساعت بیشتر از ۱۰۰ ایمیل ارسال ننماید . این محدودیت جهت کارایی سرویس گذاشته شده است .
 • هر ایمیل نباید بیش از ۲۰ گیرنده داشته باشد . این محدودیت جهت سرعت و کارایی سرویس گذاشته شده است .
 • برای ایمیل های که بصورت POP3 استفاده می کنید ، بیش از ۱۰۰ بار در هر ساعت نمی توانید ایمیل خود را چک نمایید ، زیرا باعث کاهش کارایی سرور می شود .

۱۴٫۴ استفاده از منابع دیتابیس : استفاده از دیتابیس نباید باعث شود که کارایی سرور کاهش یابد یا به مخاطره بیفتد . دیتابیسی که ۱۰درصد از Query های آن بیشتر از ۱ ثانیه طول بکشد ، کارایی سرور را کاهش داده و مشتری باید در مدیریت دیتابیس هایش پاسخگو باشد .

۱۴٫۵ استفاده از پزدازنده مشترک : هر مشتری نمی تواند بیشتر از ۱۰درصد پردازنده را برای مدت ۵ ثانیه در اختیار بگیرد .

۱۴٫۶ استفاده از حافظه سرور : اکانت مشتری در هر زمانی نمی تواند بیشتر از ۲۵۶ مگابیت از حافظه سرور (RAM) را اشغال نماید . ( این محدودیت در سرویسهای حرفه ای لینوکس تا ۵۱۲ مگابایت قابل افزایش است . )

۱۴٫۷ محدودیت استفاده از سرویسها : اکانت مشتری نباید بیش از ۲۰ پروسس در هر لحظه اجرا کند . Cron job ( وظایف تعریف شده و زمانبندی شده ) فاصله اجرای پروسس ها نباید کمتر از ۳۰ دقیقه باشد .

۱۴٫۸ عدم استفاده از سرویس برای مقاصد غیرقانونی و عدم پشتیبانی از سایتهای خاص : ایرانیان سرور سایتها و فعالیت های زیر را پشتیبانی نمی کند و سایت مورد نظر توسط ما سریعاً بسته یا حذف خواهد شد :

 • فعالیت در زمینه هک ، کرک و امنیت : کلیه سایتهایی که در زمینه هک ، کرک و یا حتی آموزش امنیت فعالیت می کنند ، مورد حمله زیادی واقع می شوند . در نتیجه فعالیت اینگونه سایتها بر روی سرور ما اجازه داده نخواهد شد و ۷ روز مهلت خواهیم داد که یا اطلاعات را انتقال و یا فعالیتشان را متوقف کنند .
 • دانلودر : اسکریپت هایی هستند که از سایتهای مثل Rapidshare , Mega Upload و … دانلود می کنند . معمولاً مدت زیادی مخصوصاً برای فایلهای حجیم , سرور را درگیر می کنند و موجب کاهش کارایی سرور می شوند که در این صورت اجازه استفاده داده نمی شود .
 • پروکسی : نصب پروکسی روی سرور و استفاده بصورت طولانی و گذاشتن برای استفاده عموم ممنوع می باشد .
 • جاسوسی ، استفاده غیرمجاز و تلاش برای نفوذ : کلیه فعالیت های کاربران روی سرور Log شده و نگهداری می شود . همچنین سرور بصورت شبانه روزی مانیتور شده و فعالیت های مشکوک را سریعاً متوجه می شود . لذا آن دسته از مشتریانی که قصد جاسوسی دارند (یعنی تلاش برای کسب اطلاعات دیگر مشتریان روی این سرور) ، استفاده غیر مجاز از سرویسها به هر شکلی و همچنین تلاش برای نفوذ به سرور سریعاً شناسایی شده و اکانتهای آنها به جهت حساسیت موضوع و امنیت دیگر کاربران حذف خواهد شد .
 • سایتهای فعال در زمینه Heap و یا دارای سیستم هرمی
 • استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد .
 • استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویسهای ایرانیان سرور و سایر مشتریان گردد .

۱۴٫۹ ایرانیان سرور مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای مشتری به صورت رایگان ندارد .

۱۴٫۱۰ ایرانیان سرور تلاش خود را جهت راهنمایی مشتری در مسائل فنی می کند ، ولی مشتری خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و ایرانیان سرور مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد .

۱۵.۱ ایرانیان سرور کلیه اطلاعات ، رمز و روت سرور را در اختیار مشتری قرار داده و ‏اجازه ورود و دخل و تصرف و دسترسی و ویرایش و یا مشاهده فایل های مشتریان را ‏ندارد .‏

۱۵٫۲ ایرانیان سرور دسترسی کامل به سرور را در اختیار مشتریان قرار می دهد و ‏هیچگونه دخالتی در مدیریت سرور ندارد . لذا مسئولیت نگهداری و امنیت داده ها بر ‏عهده مشتری خواهد بود .‏

۱۵٫۳ ایرانیان سرور پشتیبانی و اشکالات مربوط به سرور و دیتاسنتر و یا شبکه را عهده دار ‏و پاسخگو خواهد بود .‏

۱۵٫۴ پشتیبان گیری از اطلاعاتVPS ‎‏ به عهده مشتری خواهد بود و در صورت نیاز می ‏تواند سرویس پشتیبان گیری از ایرانیان سرور را جداگانه خریداری نماید .‏

۱۵٫۵ مشتری مجاز به استفاده از منابع حافظه و پردازنده به میزان تعیین شده می باشد . به تشخیص ایرانیان سرور درصورتی که بیش از حد مجاز استفاده نماید ، می بایست سرویس خود را ارتقا داده و یا به سرورهای اختصاصی انتقال دهد .

۱۵٫۶ درصورتی که پهنای باند بیش از مقدار تعیین شده مصرف شود ، سرویس تعلیق می گردد . در مواردی که اجازه استفاده از سرویس تا پایان دوره برای مشتری فراهم شد ، صورتحسابی بابت مصرف بیش از حد از پهنای باند برای مشتری ارسال می گردد که می بایست آنرا پرداخت نماید .

۱۵٫۷ مشتری می بایست حداقل ۷ روز قبل از ‏اتمام سرویس برای تمدید یا اعلام کنسلی سرویس خود اقدام ‏نماید . در غیر این صورت ایرانیان سرور این اختیار را دارد که در پایان ماه سرویس را قطع نماید .

۱۵٫۸ ایرانیان سرور مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی سرور اختصاصی به مشتری نداشته و مشتری موظف به استفاده از ارتباط ریموت خواهد بود مگر آنکه خلاف آن در تعرفه اعلام شده باشد

۱۵٫۹ ایرانیان سرور تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور از راه دور می گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سوء عملکرد مشتری باشد هزینه پشتیبانی طبق فاکتورهای دیتاسنتر از مشتری اخذ خواهد شد .

۱۵٫۱۰ مالک تجهیزات و سخت افزار سرور اختصاصی ، ایرانیان سرور می باشد و پرداخت هزینه اجاره سرور موجب بروز حقی برای مشتری نمی گردد .

۱۵٫۱۱ در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود مشتری موظف به اعلام مورد به پرتال پشتیبانی ایرانیان سرور بوده و ایرانیان سرور پس از اطلاع ، پیگیری های لازم و تماس با دیتاسنتر جهت رفع نقص را خواهد داشت .

۱۶.۱ مشتری نمایندگی ها موظف به رعایت قوانین ایرانیان سرور ( ضوابط مربوط به سرویس خریداری شده ) می باشند . در صورت عدم رعایت قوانین مدیر سرور این اجازه را دارد اکانت های ‏مشتریان را بدون اطلاع قبلی معلق نمایند . نماینده می تواند در پنل نمایندگی دلیل ‏معلق شدن اکانت مشتری را مشاهده نماید .‏

۱۶٫۲ فضای اضافی ، سرویس اضافی : نماینده هر گونه فضا ، پهنای باند ، ‎ IPو سرویس ‏اضافی که خریداری نماید غیر قابل باز گشت خواهد بود .‏

۱۶٫۳ زیر نماینده : نمایندگان می توانند با فضا و هاست خریداری شده ، پنل نمایندگی برای ‏مشتریان خود ایجاد کنند . در صورت کنسل ( انصراف ) نمودن سرویس خود ، کلیه ‏سرویس های مشتریان و زیرنماینده ها هم بدون بازگشت هزینه بسته یا حذف خواهد شد .‏

۱۶٫۴ نماینده می تواند در صورت عدم فعالیت خود اکانت های مشتریان و نمایندگان خود ‏را به ایرانیان سرور واگذار نماید . ایرانیان سرور در زمینه پذیرفتن میزبانی مشتریان ‏نماینده مختار خواهد بود و هیچگونه تعهدی نسبت به نماینده نخواهد داشت .‏

۱۶٫۵ اتمام سرویس نمایندگی : تا ۱۵ روز مشتری فرصت دارد از تاریخ انقضای هاست ، اقدام به تمدید آن نماید و پس از آن کلیه اطلاعات پاک خواهد شد .

۱۶٫۶ استفاده از منابع سرویس : کلیه اکانت های ایجاد شده توسط نمایندگان باید از منابع سرور که بصورت اشتراکی در اختیار کلیه کاربران قرار گرفته بصورت کنترل شده استفاده نمایند ، بطوریکه کارایی سرور کاهش نیابد . منابع فقط محدود به میزان استفاده از پردازنده و حافظه و پهنای باند نمی باشد . درصورت مصرف زیاد از منابع ممکن است با هشدار ، معلق کردن و یا حتی کنسل کردن سرویس همراه باشد .

۱۶٫۷ بازیابی اطلاعات و دیتابیس توسط کاربر : جهت سایتهای بسیار بزرگ که حجم فایلها و یا دیتابیس بالایی دارند ، بازگردانی آنها ممکن است کاری بسیار زمانبر باشد . چنانچه مدت بازگردانی این سایت ها بیش از ۳۰ دقیقه زمان ببرد ، باید سریعاً کار را متوقف کرده و از مدیر سرور بخواهد که اطلاعات را با دسترسی بالاتر بازیابی کند ، چون ما به کاربران اجازه اجرای یک پروسس بیش از ۳۰ دقیقه را نمی دهیم و آنرا متوقف می کنیم . ما اینکار را در زمان مناسب و زمانی که سرور ترافیک کمتری داشته باشد ، انجام می دهیم . هزینه بازیابی اطلاعات تا ۱ گیگابایت ( به شرط درخواست یکبار درهر ماه ) رایگان بوده و در غیر این صورت و همچنین در مورد بکاپ هایی با حجم بیشتر از ۱ گیگابایت با هزینه ای که در قسمت تعرفه های سرویس های نمایندگی قید شده ، قابل انجام خواهد بود .

۱۷.۱ مشتری موظف است سرویسهایی که نزد ایرانیان سرور تمدید می نماید را از نظر تمدید شدن کنترل نموده و در صورت عدم اعمال مراتب تمدید توسط ایرانیان سرور ، حداکثر ۷روز تقویمی پس از زمان انقضا مراتب را از طریق پرتال پشتیبانی به ایرانیان سرور اطلاع دهد ، در غیر این صورت ایرانیان سرور مسئولیتی به عهده ندارد .

۱۷٫۲ توافقات خاص مستند در پرتال پشتیبانی معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است .

۱۷٫۳ مشتری موظف است تحویل ، تطابق واجرای صحیح سرویس را کنترل نماید .

۱۷٫۴ ایرانیان سرور هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت .

۱۷٫۵ مسئولیت اطلاع از زمان انقضا سرویس وکنترل آنها بر عهده مشتری می باشد ، لیکن ایرانیان سرور ، انقضاء سرویسهای مشتری را از ۱۵ روز قبل از طریق پست الکترونیک ثبت شده در پرتال پشتیبانی به وی یادآوری می نماید و عدم دسترسی مشتری به پست الکترونیکی خود ، مسئولیتی را برای ایرانیان سرور ایجاد نخواهد کرد .

۱۷٫۶ وضعیت اعتبار ، فهرست سرویسها و پرداختهای مشتری در کنترل پنل اختصاصی هر مشتری قرار دارد و همواره وی می تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید .

۱۷٫۷ مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات ایرانیان سرور ، بررسی جرائم و اعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس دهی افزوده نمی گردد .

۱۸.۱ به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با خود مشتریان بوده و همه مشتریان می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای ایرانیان سرور نگهداری نمایند . در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و ایرانیان سرور در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد .

۱۸٫۲ مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس های سرورهای مجازی و اختصاصی صرفاً به عهده خود مشتری می باشد و ایرانیان سرور در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد .

۱۸٫۳ در کنترل پنلهای هاستینگ امکان گرفتن Backup از محتویات فضای میزبانی و بانک اطلاعات وجود دارد که در فضای میزبانی مشتری نگهداری میگردد و کاربر می تواند اینکار را خود انجام دهد و از همان طریق نیز اقدام به برگرداندن اطلاعات سایت کند .

۱۸٫۴ پشتیان گیری از سرویسهای میزبانی ارائه شده توسط ایرانیان سرور بصورت زیر می باشد :

 • سرورهای لینوکس : پشتیبان گیری از سایتهای مشتریان بصورت زمان بندی شده توسط ما بصورت رایگان صورت می گیرد . استفاده از نسخه های پشتیبان فقط برای مشکلاتی که از سمت ما ( مانند مشکل سخت افزاری هارد سرور ) صورت می گیرد قابل استفاده است . در صورت درخواست و تقاضای مشتری جهت بازگردانی اطلاعات منوط به دریافت هزینه امکانپذیر خواهد بود . نکته قابل توجه اینکه نسخه های پشتیبان گرفته شده از فضای مشتریان و یا نماینده استفاده نمی شود . ضمناً افرادی که هاست های سی پنل دارند می توانند در هر زمان که خواستند نسخه های پشتیبان را از داخل کنترل پنل خود مشاهده کرده و آنها را دانلود کنند .
 • سرورهای ویندوز : پشتیبان گیری در سرورهای ویندوز هر شب از کل اطلاعات گرفته می شود . اما با توجه به اینکه امکان پشتیبان گیری و بازگردانی اطلاعات برای کاربر در کنترل پنل مشتری فعال و فراهم می باشد ، ایرانیان سرور هیچ گونه مسئولیت و پاسخی در مورد نگهداری اطلاعات شما ندارد و خود کاربر باید از اطلاعات سایت خود پشتیبان تهیه نماید که در صورت نیاز از آنها استفاده کند .

۱۸٫۵ اتمام سرویس نمایندگی : ایرانیان سرور تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده های موجود بر روی Backup Server های خود به مشتری ندارد .

۱۸٫۶ استفاده از منابع سرویس : ایرانیان سرور در صورت داشتن سرویس تهیه نسخه پشتیبان تنها مسئول تهیه نسخه پشتیبان بوده و هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت نسخه پشتیبان و بروز بودن آنها را ندارد .

۱۹.۱ نحوه پرداخت در بخش مالی سایت درج شده است . به طور عمومی مشتری موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید .

۱۹٫۲ مشتری موظف است پرداخت خود را به طور نقدی و یا در وجه حسابها و کارتهای اعلام شده در سایت ( بصورت آنلاین یا آفلاین ) بپردازد . در صورت هر گونه نقص در پرداخت ، ایرانیان سرور حق دارد ضمن تعلیق سرویس ، خسارات وارده بر ایرانیان سرور را نیز طلب نماید .

۱۹٫۳ مشتری موظف است ، پس از پرداخت هزینه تمدید یا ثبت سرویس ، یا افزایش اعتبار ، اطلاع رسانی لازم به ایرانیان سرور را داشته و پیگیری نماید . ایرانیان سرور هیچ گونه مسئولیتی  در خصوص پرداخت بدون اطلاع رسانی کاربران برای تمدید سرویس ها ندارد . مسوولیت انقضای دامنه یا از دست رفتن آن ، حتی اگر پرداختی صورت گرفته ولی به ایرانیان سرور اطلاع رسانی نشده باشد ، به عهده مشتری خواهد بود . این اطلاع رسانی فقط از طریق پرتال پشتیبانی مستند است .

۱۹٫۴ جریمه دیرکرد : صورتحساب از ۷ روز قبل از موعد پرداخت برای مشتری صادر می شود . مشتری مهلت دارد تا زمان موعد آنرا پرداخت نماید . بعد از ۱۰ روز از تاریخ انقضا ، توسط سیستم بصورت اتوماتیک ۱۰ درصد از کل هزینه صورتحساب با حداقل ۱۰،۰۰۰ ریال ، جریمه تعلق می گیرد و به هزینه صورتحساب اضافه می شود .

۱۹٫۵ مشتری باید در هنگام سفارش سرویس مورد نظر خود دقت کافی را به عمل آورد ، زیرا پس از اتمام مراحل خرید و ثبت نهایی سرویس ، برگشت هزینه فقط برای سرویسهایی که ضمانت بازگشت وجه را دارند میسر خواهد بود . همچنین هزینه راه اندازی بعد از فعالسازی سرویس مسترد نمی شود .

۱۹٫۶ در صورتیکه ایرانیان سرور تشخیص دهد هر یک از سرویسها و یا کالای یک مشتری درزمان تحویل ، با حجم بیشتر و یا با امکانات بهتر و یا زمان طولانی تر مورد استفاده وی قرار گرفته و یا به هر دلیل مشتری به این حجم بیشتر و یا امکانات بهتر و منابع بیشتر و یا زمان طولانی تر دست پیدا کرده است ، حق خواهد داشت مبلغ ما به تفاوت تعرفه ای آنرا از مشتری دریافت نماید ، پرداخت این هزینه برای مشتری اجباری می باشد و ایرانیان سرور حق استیفای طلب خود را از نحوه دریافت بدهی های مشتری خواهد داشت .

۱۹٫۷ ایرانیان سرور با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی های معوق حق قطع سرویسی که مشتری برای آن بدهکار است و یا سایر سرویسها و خریدهای قبلی مشتری را داشته و می تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آنها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش ( نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس ) از میزان بدهی ( اصل بدهی ، جرائم و یا خسارات وارده بر ایرانیان سرور ) کسر نماید .

۱۹٫۸ ایرانیان سرور حق دریافت هزینه فنی جهت رفع مسدودی یک سرویس را خواهد داشت .

ایرانیان سرور هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی ، جنگ ، شورش ، آشوب اجتماعی ، انفجار ، اعتصاب ، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد . با این حال در صورت بروز چنین مواردی ایرانیان سرور تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد می نماید . بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی مشتریان از شرایط خدمات نخواهد شد . در صورت تحقق شرایط فورس ماژور ایرانیان سرور حق عدم سرویس دهی تا رفع موارد خواهد داشت . ملاک تحقق شرایط فورس ماژور شرایط عمومی جامعه ، صنفی ، اقتصادی ومالی ، تحریم و عدم امکان تبادل ارز خواهد بود .

تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده ، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین ایرانیان سرور مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده های مشتری پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت .

با پرداخت مبلغ سرویس و یا عضویت در پورتال پشتیبانی ایرانیان سرور ، مشتری مفاد توافقنامه و ضوابط ایرانیان سرور را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از مشتری وجود ندارد .

ایرانیان سرور درقبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی مشتری مسئول بوده و حق استفاده و ارائه به اشخاص ثالث و یا استفاده تبلیغاتی را ندارد وتنها در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد . اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رویت بودن برای عموم از این قاعده مستثنی می باشد .

خدمات ایرانیان سرور به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد . ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز مشتری بودن ، بی عیب بودن ، عدم قطعی ، امنیت و … ارائه نمی شود . همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای ایرانیان سرور که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می باشند . ایرانیان سرور هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد . ایرانیان سرور تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده ها روی سرور) نخواهد بود .

عدم اجرای بخشی از ضوابط و مفاد توافقنامه ایرانیان سرور نسبت به مشتری یا دیگران به منزله سلب حق اجرای مفاد توافقنامه از ایرانیان سرور  نمی باشد .
شرایط و قوانین ایرانیان سرور در بیست و پنج بند تنظیم گردید و در معرض عموم قرار گرفت .

آخرین ویرایش در تاریخ یکم مهرماه یکهزار و سیصد و نود و پنج انجام گرفته است