چرا برای ورود به دنیای وب باید دامنه ای داشته باشید؟

شاید تعاریفی که تا به امروز برای دامنه شنیده اید مساله را برایتان پیچیده کرده باشد . بگذارید مساله را با مثال ساده ای واضح‎تر کنیم : فرض کنید که گوشی موبایلی خریداری کرده اید ، آیا بدون سیم کارت و شماره کسی می‌تواند با گوشی موبایل شما تماس بگیرد ؟ دامنه همان کاری را برای سایت انجام می‌دهد که سیم کارت و شماره آن برای گوشی موبایل شما ، همان‎گونه که شماره تلفن همراه شما به دیگران امکان می‌دهد که با شما تماس بگیرند ، دامنه نیز به مشتریان شما امکان می‌دهد که مستقیما وب سایت شما را از بین میلیون ها وب سایتی که در دنیا وجود دارد پیدا کرده و آن را مشاهده کنند .

بنابراین وب سایت بدون دامنه معنای چندانی ندارد و شما برای نمایش و معرفی محصولات و خدمات خود باید دامنه ای مناسب انتخاب کرده و آن را به نام خود ثبت یا اصطلاحا register  کنید . توجه داشته باشید که ثبت دامنه اولین گام است . پس از آن ، گام های بعدی تهیه هاست و طراحی سایت هستند .

شرکت ایرانیان سرور نماینده رسمی شرکت های معتبر ثبت دامین اینترنتی (Registrar) است . واحد هاستینگ این شرکت با بیش از یک دهه تجربه در زمینه ثبت دامنه ، همه تلاش خود را در جهت حفاظت از هویت اینترنتی مشتریان و عرضه خدمات ثبت دامنه با کیفیت به آنها معطوف کرده‌است . ما بسته به نام دامنه (دامین) و پسوند مورد درخواست و شرایطی که درنظردارید ، ثبت دامنه (دامین) را از طریق شرکت ثبت‌کننده (Registrar) معتبر انجام‌ می‌دهیم .

بنابراین به یاد داشته باشید ثبت دامنه که به آن اصطلاحا Domain Registration می‌گویند ، روال سختی نیست و تنها کافی است که تصمیم بگیرید تا نامی برای خود در اینترنت خریداری  کنید . با استفاده از سرویس خرید آنلاین شرکت ایرانیان سرور تنها چند دقیقه با خرید دامنه مورد نظر خود فاصله دارید : از طریق جستجوی دامنه  ارائه شده در صفحه مربوطه و یا مراجعه به بخش خرید دامنه و هاست دامنه مورد نظر خود را جستجو کنید و درخواست خود را تایید کنید . موارد دیگر به صورت خودکار انجام خواهند شد .

در مسیر ثبت دامنه شما ممکن است که درباره‌ی registry یا registrar به اطلاعات بیشتری احتیاج داشته باشید ، تمامی این موارد از طریق تیکت و پیامک به شما اطلاع داده می‌شود و شما به راحتی می‌توانید از طریق پیگیری تیکت های ارسالی از سوی ایرانیان سرور وضعیت دامنه خود را بررسی نمایید .

خرید و ثبت دامنه